O nás

MAJTAJM, z.s.

Jsme skupina lidí, kteří mají rádi klasickou jógu, zdravý životní styl, pohyb v přírodě a preferují dobrou náladu a optimismus a slušné chování mezi lidmi. Jsme rádi ve společnosti lidí podobně smýšlejících a rádi naše nadšení a dnes i vědomosti nabyté studiem i vlastními zkušenostmi a praxí předáváme dále. Proto vznikla společnost MAJTAJM, zapsaný spolek, která naši činnost zastřešuje.

Ing. Jurij Loun

Celý život jsem se věnoval různým druhům sportů a různým typům posilování a cvičení. Díky tomu jsem získal dvě velmi důležité zkušenosti.

Tou první byla schopnost samostatného každodenního cvičení v domácím prostředí. Tou druhou pak zkušenost s tím, jaké negativní stopy na těle i duši může přinášet cvičení, které není správně a odborně psychosomaticky odladěno s ohledem na konkrétní osobu v konkrétní dobu.

Hledání toho správného směru mě přivedlo k józe. Ke klasické józe starých mistrů, se vším, co k tomu patří. Oslovila mě RÁDŽAJÓGA – královská cesta pevné vůle nebo-li AŠTÁNGA JÓGA – osmidílná stezka. A k tomu patřící HATHAJÓGA.

Nějakou dobu jsem samostatně sháněl materiály a knihy a studoval a hlavně se věnoval vlastní denní jógové praxi. Podle známé pravdy „čím více víš, tím více zjišťuješ, že nic nevíš“ jsem hledal, kde se dovědět ještě více. A podle další pravdy, že „štěstí přeje připraveným a nic se neděje náhodně“, jsem se dostal do kolektivu skvělých lidí z Brna, kteří jógou žijí celý život.

Začal jsem čerpat nové vědomosti a zkušenosti, vstoupil jsem do Unie jógy, z.s. a absolvoval kurz učitele jógy III. třídy a po pár letech i kurz učitele jógy II. třídy. A začal jsem se o své zkušenosti dělit s jinými lidmi formou společných jógových lekcí.

Jóga, jak známo, je způsob zdravého života vedoucí k harmonii těla a duše, k vyváženosti a integritě. Pravidelné setkávání s lidmi, kteří chtějí něco udělat pro své zdraví, ale ne vždy vědí, co by to mělo být, mě postrčilo dále a začal jsem studovat různé druhy masáží, regeneračních terapií a Dornovu metodu plus.

Tady se ukázala opět další pravda, že všechno v životě má svůj smysl. Moje vzdělání strojního inženýra na VUT BRNO se ukázalo jako výborná odrazová plocha pro správné pochopení fungování lidského těla jako mechanické soustavy – jak co do funkčnosti jednotlivých „dílů“ a celku, tak i v okamžiku řešení „poruch“.

A právě správné propojení mechanického pojetí těla s jógou a s její filozofií a metodami umožnilo uzavřít tento kruh vedoucí k harmonii těla a duše.

Certifikáty